Нічний клуб ... вечірка, весела, галаслива компанія друзів, коктейлі, кальян, музика ... І раптом хтось пропонує тобі білий порошок: «Спробуй, це річ!». «Що це, наркотик? Ні, ні, я не по цій частині! », - стверджуєш ти, намагаючись з усіх сил побороти в собі цікавість. Друг продовжує: «Та облиш, це просто балощі. Зараз ти розслабишся і відчуєш, що таке справжній кайф! Доза дуже маленька, ти навіть не встигнеш втягнутися! ». Погоджуєшся. Світ навколо й справді стає якимось іншим: барвистим, наповненим новими відчуттями, емоціями, всі проблеми вмить випаровуються. Але за першою дозою обов'язково підуть інші. І зовсім скоро ти усвідомлюєш, що не уявляєш свого життя без наркотику. Він намертво прикував тебе до себе, і відшукати дорогу назад без чиєїсь допомоги ти навряд чи зможеш.

Чому так відбувається

Причини того, що людина стає наркоманом, фахівці, які проводять лікування наркотичної залежності в Тернополі, поділяють на 2 групи:

  • особистісного характеру
  • соціально обумовлені

До особистих передумов можна віднести бажання періодично отримувати допінг у будь-якому вигляді. Будь це спиртне, психотропні речовини або вчинки, що дарують відчуття азарту, ризику. Такі люди особливо схильні до всіх видів залежності (наркоманії, алкоголізму, ігроманії). Психологи пояснюють це прагненням людини на рівні підсвідомості повернутися в «райське» час - період до 3 років. Тоді кожен новий день приносив, нам, тоді ще допитливим малюкам, відчуття «дитячого могутності», вседозволеності та батьківського захисту. Вплив психостимуляторів ототожнюють з цими первинними відчуттями.

Як не стати залежним

До соціальних факторів, що провокує наркозалежність, відносяться: соціальні умови, економічна криза, безробіття, доступність і популяризація наркотиків серед молоді, невпевненість у своєму майбутньому, неможливість самореалізації.

Класифікація тих, хто вживає наркотики

Фахівці, не перший рік займаються лікуванням наркозалежності в Тернополі, стверджують, що всіх, хто постійно вживає наркотики, і тих, хто зробив це один раз, можна розділити на такі групи:

  1. експериментатори - пробують наркотик заради цікавості та на цьому завершують знайомство;
  2. епізодичні споживачі - часом вживають наркотики, коли хочуть поліпшити настрій, зняти стрес;
  3. систематичні споживачі - люди, самостійно контролюють періодичність вживання психотропних речовин;
  4. постійні споживачі - ними згодом стають представники перших 3 груп. Звертаються до наркотику вже не тільки з приводу, а як до шкідливої ​​звички;
  5. хворі на наркоманію - залежні фізично й психологічно від наркотиків люди.

Для лікування перших 4 груп людей цілком достатньо спілкування мотиваційного характеру з компетентним психологом. Представникам останньої групи потрібне лікування наркоманії в Тернополі з поєднанням медикаментозного та психосоціального підходу.

«Медікон» - ваш вірний помічник у нерівній сутичці з наркозалежністю

Всеукраїнський наркологічний центр з 10-річним досвідом роботи, «Медікон» пропонує всім, хто потребує пройти дійсно якісне, системне лікування наркозалежності в Тернополі. Йому передує обов'язкова процедура детоксикації організму, в результаті якої людина зможе легше перенести прояв «ломки». Досвідчений лікар-нарколог проведе її лише після скрупульозного вивчення анамнезу.

Далі до процесу реабілітації «підключаться» психологи, психотерапевти та соцпрацівники. В цілому, курс реабілітації в «МЕДІКОН» триває 6 місяців. Співробітники центру допоможуть реабілітантами усвідомити причини свого адиктивної поведінки, відновити зруйновану модель адекватної комунікації з близькими і друзями, а також заново переглянути свої життєві пріоритети.

Повірте в себе і свої сили з наркологічним центром «Медікон»!