План дій щодо прискорення виробництва та доставки військової техніки

Нідерланди разом із Данією беруть участь у 400 млн євро у шведському фонді зі створення для України бойових машин піхоти CV90. Вони в основному будуть вироблятися в Нідерландах. Крім того, у Німеччині запускається європейська складальна лінія для ракет системи ППО Patriot, частково завдяки голландському об’єднанню попиту. Міністерство оборони також інвестує 54 мільйони євро в голландську промисловість для розробки безпілотників для власних збройних сил. Ці та інші досягнуті результати включено до плану заходів щодо нарощування виробництва та постачання військової техніки. Міністр Оллонгрен і державний секретар оборони Ван дер Маат, а також від імені міністра Адріансенса з питань економіки та клімату та міністра Брюінза Слота закордонних справ, поінформували Палату представників.

Інвестиції необхідні, оскільки безпекова ситуація в Європі погіршилася через вторгнення Росії в Україну. Водночас розширення виробництва та постачання військового обладнання та боєприпасів у Нідерландах та Європі відбувається надто повільно, і Європа має стати менш залежною.

Різна політика закупівель
У плані дій міністри пишуть, що поточна закупівельна політика зміниться. Захист відмовляється від старої мантри найкращого продукту за найкращу ціну. Фактор часу та походження товару, бажано європейського чи голландського, матимуть більшу вагу. Безпека постачання збільшиться завдяки будівництву та розширенню промислових потужностей у Нідерландах.

Міністерство оборони та Міністерство економіки та клімату також створюють Фонд безпеки . Це допомагає стартапам на оборонному ринку швидше розвиватися. У 2025 році обидва міністерства сплатять у цей фонд початковий внесок у загальній сумі 25 мільйонів євро.

Вчіться на передньому плані та застосовуйте це на передньому плані
Для розвитку нових технологій потрібне додаткове фінансування. Наприклад, виробництво безпілотників повинно початися швидше. Збройні сили, які мають бути боєздатними протягом 5 років, потребують інноваційних та гнучких форм виробництва. Оборона має негайно перевести знання з України в нові сфери застосування: вчитися з фронту та застосовувати його на фронті.

Діалог
Передумови для виробництва та доставки, такі як європейське законодавство про закупівлі, ліцензування та використання космосу, розроблені для мирного часу. Тому вони повинні бути адаптовані до сучасних вимог. Це вимагає діалогу про те, які заходи потрібні на різних рівнях загрози. На порядку денному також має залишатися запит на внесок кожного, щоб продовжувати гарантувати нашу безпеку.

Співпраця бізнесу та збройних сил
Також приділяється увага створенню нової державно-приватної платформи для ОПК. Це обговорюють Міністерство оборони, Міністерство економіки та кліматичної політики та галузеві асоціації. Розгляньте можливість співпраці, наприклад, із Brainport Eindhoven. Першим уточненням цього є нещодавня торгова місія голландських компаній в Україну. Метою було посилення співпраці з українськими компаніями та збройними силами.